2021-04-06

Od 6 kwietnia 2021 r. (Wtorek) przy wjeździe z Holandii do Niemiec należy posiadać ze sobą negatywny wynik testu na koronawirusa oraz zarejestrować wjazdu z Holandii do Niemiec na dedykowanej stronie internetowej.

❗️Są WYJĄTKI

 

✅NIE MUSISZ! mieć testu przed wjazdem z Holandii do Niemiec, jeżeli:

✅ NIE MUSISZ ! rejestrować wjazdu z Holandii do Niemiec, jeżeli:

➡️Wykonanie Testu:

Test może być wykonany najwcześniej 48h przed wjazdem. Czas liczy się od godziny pobrania próbki, a nie od otrzymania wyniku. Aktualnie wymogi Instytut Roberta Kocha spełniają testy PCR, LAMP, TMA i szybkie testy antygenowe. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość ≥ 80%, swoistość ≥ 97%. Testy wykonywane w Polsce są uznawane. Wynik testu musi być w jęz. angielskim, francuskim lub niemieckim. Szczepienie przeciwko koronawirusowi lub posiadanie przeciwciał (ozdrowieńcy) nie zwalnia z obowiązku wykonania testu. 

 

➡️Rejestracja wjazdu:

Aby umożliwić właściwemu organowi przeprowadzenie kontroli przestrzegania kwarantanny, jak również sprawdzenie, czy spełnione są zawarte w prawie krajowym warunki dotyczące wyjątków od obowiązku odbywania kwarantanny, należy wypełnić elektroniczną deklarację wjazdu. Informacje dotyczące podróży i dane kontaktowe zostaną przekazane organowi właściwemu dla miejsca pobytu, który może się z Państwem skontaktować.

Kontrole graniczne

Nie jest planowane wprowadzenie stałych kontroli granicznych przy wjeździe z Holandii do Niemiec. Jednak w przypadku wyrywkowej kontroli granicznej brak potwierdzenia rejestracji wjazdu lub negatywnego wyniku testu może wiązać się z mandatem i nakazem opuszczenia Niemiec. 

 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji publikowanych na rządowych portalach informacyjnych podanych poniżej.

 

? Źródło:
https://www.einreiseanmeldung.de/#/

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/

Jeśli masz pytania - napisz do nas.
Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie
Skontaktuj się