2020-12-21

Port w Dover wstrzymuje ruch do Francji na 48 godzin

Francja wstrzymała ruch ciężarówek w związku z nowymi obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się nowego szczepu koronawirusa.

Ministrowie i urzędnicy omówią to posunięcie na rządowym komitecie doraźnym COBRA w poniedziałek.

Ruch z Francji do Wielkiej Brytanii będzie dozwolony.

Port w Dover jest zamknięty dla ruchu opuszczających Wielką Brytanię „do odwołania” z powodu ograniczeń granicznych we Francji, podały władze portowe w oświadczeniu .

„Zarówno klienci przewożący towary, jak i pasażerowie proszeni są o nie podróżowanie do portu” 

„Rozumiemy, że ograniczenia będą wstępnie obowiązywać przez 48 godzin od północy (Z niedzieli na Poniedziałek).- czytamy w oświadczeniu.

Ograniczenia graniczne mogą oznaczać zakłócenia w dostawach żywności, a także trudności w realizacji zamówień na brytyjskie towary w Europie kontynentalnej.

„Dzisiejsze zawieszenie towarzyszącego ruchu towarowego z Wielkiej Brytanii do Francji może spowodować poważne zakłócenia w dostawach świeżej żywności na Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii oraz w eksporcie brytyjskiej żywności i napojów”, „Kierowcy ciężarówek z kontynentu nie będą chcieli tu podróżować, jeśli naprawdę boją się, że się wylądują.„Rząd musi bardzo pilnie przekonać rząd francuski do zwolnienia z zakazu przewozu ładunków towarzyszących”.

- ostrzegł Ian Wright, dyrektor generalny Food and Drink Federation (FDF).

Jeśli masz pytania - napisz do nas.
Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie
Skontaktuj się