2021-06-14

🇨🇭Po zatwierdzeniu przez Szwajcarski rząd, we wrześniu ubiegłego roku Rada Stanu zaakceptowała 37 głosami do 8 - ustawę posła Bruno Storni z Ticino. 

❗️Rozporządzenie w sprawie zmian powinno wejść w życie 1 lub stycznia 2022 r.

📰Bruno Storni  jest „zadowolony” i chwali polityków "za szybkość", z jaką Parlament przyjął jego wniosek. Socjalistyczny radny krajowy wezwał do wprowadzenia zakazu odbierania tygodniowego odpoczynku w ciężarówce.

Cel: „Położyć kres dumpingowi socjalnemu, który szkodzi szwajcarskim przewoźnikom i tworzy nieuczciwą konkurencję z kolejowym transportem towarowym, który podlega znacznie surowszym przepisom”.
Storni mówi o „kroku naprzód” w kierunku „stosowania przepisów, które już istnieją w różnych krajach europejskich, takich jak Dania i Francja, a które wkrótce będą stosowane również na szczeblu UE”. Przepisy miały na celu „ochronę zdrowia kierowców ciężarówek – zwłaszcza ze Wschodu – zmuszanych do pracy w katastrofalnych warunkach i spędzania weekendu w kabinach swoich pojazdów”. „Gdybyśmy nic nie zrobili, zostalibyśmy w tyle. A kierowcy ciężarówek zatrzymywali się u nas jeszcze częściej w soboty i niedziele, aby wykorzystać brak przepisów”, powiedział Storni „laRegione”. 

📌 Źródło: laregione.ch

Jeśli masz pytania - napisz do nas.
Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie
Skontaktuj się