Polska – Fabryka MAN w Niepołomicach oficjalnie otworzyła nowe hale produkcyjne i stała się jedną z największych w Europie.

MAN zakończył rozbudowę swojego zakładu w Niepołomicach zaledwie 16 miesięcy po wmurowaniu kamienia węgielnego. Produkcja samochodów ciężarowych odbywa się teraz na trzy zmiany i będzie nadal rosnąć do końca roku. Zakład powiększył się o jedną trzecią swojej pierwotnej powierzchni i aktualnie zajmuje 41 hektarów, co odpowiada prawie 60 boiskom piłkarskim. Oprócz samochodów ciężarowych o dużej ładowności, zakład planuje również produkować lekkie i średnie ciężarówki. Po przebudowie z linii montażowej może zjeżdżać codziennie około 300 pojazdów, czyli trzykrotnie więcej niż wcześniej. 

W ramach rozbudowy, którą kosztowała około 200 milionów euro powstała nowa hala o powierzchni 32 000 metrów kwadratowych do produkcji kabin oraz hala o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych dla Centrum Modyfikacji Ciężarówek i montażu końcowego.

„Niepołomice to bardzo wydajna i wysoko wykwalifikowana lokalizacja. Około 75% wszystkich samochodów ciężarowych i kabin MAN jest tutaj montowanych w najwyższej jakości. Ponadto, dzięki zmodyfikowanym ciężarówkom oferujemy pojazdy indywidualnie dostosowane do potrzeb naszych klientów” – powiedział członek zarządu ds. produkcji w MAN, Michael Kobriger.