Polska – ITD podejrzewając wirtualną działalność skontrolowała firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna, Państwowa Inspekcja Pracy oraz nadzór budowlany, weszły wczoraj do ponad 60 firm transportowych na terenie całego kraju. Sprawdzane były m.in. firmy, które prawdopodobnie działają z wykorzystaniem kapitału białoruskiego lub rosyjskiego. Służby kontrolują szereg aspektów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw. O działaniach, które mają ograniczyć nieuczciwe praktyki w transporcie drogowym, szefowie służb i inspekcji mówili na briefingu zorganizowanym w GITD.

Na podstawie informacji zgromadzonych w dostępnych nam bazach danych, wytypowaliśmy adresy, gdzie w grę może wchodzić m.in. prowadzenie wirtualnej działalności transportowej. Wytypowano firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim. Dziś rozpoczęliśmy działania kontrolne – to pierwszy etap tak szeroko zakrojonej akcji. Pracujemy ramię w ramię z innymi służbami, aby zakres kontroli był wieloaspektowy i pozwolił nam zlikwidować nielegalne praktyki w branży, a tym samym chronić krajowy rynek transportowy

– podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. 

? Źródło: gov.pl