2023-03-24
Polska - 27 marca związki zawodowe Verdi i EVG planują   paraliż całego kraju.  Możliwe utrudnienia w ruchu lokalnym i dalekobieżnym. Polska - 27 marca związki zawodowe Verdi i EVG planują paraliż całego kraju. Możliwe utrudnienia w ruchu lokalnym i dalekobieżnym.
Jak zapowiedzieli związkowcy, będzie to bezprecedensowy z uwagi na swoją skalę strajk ostrzegawczy. 
Więcej
2023-03-20
Polska - Volvo do końca 2024 roku zamknie fabrykę autobusów we Wrocławiu. Prace straci 1500 osób. Polska - Volvo do końca 2024 roku zamknie fabrykę autobusów we Wrocławiu. Prace straci 1500 osób.
"Nasza działalność w Europie od lat przynosi straty. Dzięki nowemu modelowi biznesowemu, który już dzisiaj z powodzeniem stosujemy na wielu rynkach, poprawimy rentowność i zapewnimy naszej firmie długoterminową konkurencyjność"
Więcej
2023-03-17
Polska - ITD podejrzewając wirtualną działalność skontrolowała firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim. Polska - ITD podejrzewając wirtualną działalność skontrolowała firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.
Dziś rozpoczęliśmy działania kontrolne – to pierwszy etap tak szeroko zakrojonej akcji. Pracujemy ramię w ramię z innymi służbami, aby zakres kontroli był wieloaspektowy i pozwolił nam zlikwidować nielegalne praktyki w branży.
Więcej
2023-03-14
Wielka Brytania - Rząd ostrzegł przewoźników przed utrudnieniami spowodowanymi strajkiem służb Border Force 15 marca. Wielka Brytania - Rząd ostrzegł przewoźników przed utrudnieniami spowodowanymi strajkiem służb Border Force 15 marca.
Osoby, które planują wjechać do Wielkiej Brytanii w środę 15 marca 2023 r., mogą liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na kontrolę graniczną.
Więcej
2023-03-08
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
W Dniu Kobiet chcemy złożyć życzenia wszystkim kobietom, które swoim zaangażowaniem, pracą i pasją zmieniają świat na lepsze. Dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Zespół rozliczkierowce.pl
Więcej
2023-03-08
Długoterminowa prognoza BMDV zakłada wzrost drogowego transportu towarowego o 54%  do 2051 roku. Długoterminowa prognoza BMDV zakłada wzrost drogowego transportu towarowego o 54% do 2051 roku.
Prognoza obejmuje rok 2051 i uwzględnia m.in. znaczny wzrost przyrostu naturalnego, zmiany spowodowane transformacją energetyczną oraz skutki wojny ukraińskiej.


Więcej
2023-03-03
Belgia - Od maja 2023 r. fabryka samochodów ciężarowych Volvo Trucks w Gent planuje zwiększyć produkcję. Belgia - Od maja 2023 r. fabryka samochodów ciężarowych Volvo Trucks w Gent planuje zwiększyć produkcję.
„Portfel zamówień był dobrze wypełniony w ostatnich latach i dotyczy to również chwili obecnej. To wystarczający powód, aby od maja zwiększyć produkcję” — mówi Koen Leemans, wiceprezes Volvo Truck Group
Więcej
2023-02-27
Polska - JELCZ w związku  z dynamicznym wzrostem zamówień przygotowuje się  do rozbudowy swoich zakładów. Polska - JELCZ w związku z dynamicznym wzrostem zamówień przygotowuje się do rozbudowy swoich zakładów.
Zakład, który jest liderem w produkcji i dostawie podwozi dla Wojska Polskiego, planuje znaczną rozbudowę.
Więcej
2023-02-24
Polka - Od 21 lutego pracodawca może przeprowadzić samodzielną kontrole trzeźwosci pracowników. Polska - Od 21 lutego pracodawca może przeprowadzić samodzielną kontrole trzeźwosci pracowników.
Pracodawcy będą mogli skontrolować w ten sposób nie tylko pracowników na etatach, ale także osoby na umowach-zleceniu czy samozatrudnionych.
Więcej

s.o.sdla kierowcy

Potrzebujesz pilnie porady lub natychmiastowej interwencji?

Wsparciedla właścicieli firm

Zmiany w prawie, aktualizacje.Z nami będziesz na bieżąco!