HOLANDIA-Obowiązkowa deklaracja dla kierowców od 23 stycznia 2021.

‼️ ? HOLANDIA-Obowiązkowa deklaracja dla kierowców od 23 stycznia 2021.

Od 23 stycznia w całej Holandii wprowadzona zostanie godzina policyjna. Zakaz wychodzenia z domu obowiązywać ma od godz. 21:00 do 4:30 rano.

W czwartek (21.01.2021) po całodziennej debacie większość holenderskiego parlamentu zgodziła się poprzeć decyzję premiera Holandii Marka Ruttego o wprowadzeniu godziny policyjnej. Pod warunkiem jednak, że ta będzie się rozpoczynać o godz. 21:00, a nie jak pierwotnie planował rząd o godz. 20:30.

? ?Kierowcy zawodowi są zwolnieni z obowiązującej godziny policyjnej jednak muszą podczas kontroli okazać dwa formularze, aby udowodnić, że przebywają poza domem w celach zawodowych.

✅ Pod wpisem znajdziecie państwo wszystkie obowiązkowe deklaracje oraz instrukcję wypełniania

? Deklaracje można okazać w formie papierowej oraz cyfrowej.

‼️ Wysokie kary
Opuszczenie domu będzie możliwe jedynie w kilku przypadkach, w tym katastrofy, pogorszenia zdrowia (zarówno u człowieka, jak i zwierzęcia) czy na wezwanie sądu. W przeciwnym wypadku kara za złamanie godziny policyjnej lub braku deklaracji wynosić ma 95 euro plus koszty administracyjne. Ministrer sprawiedliwości Ferd Grapperhaus zapowiedział, że policję w patrolowaniu ulic wspierać ma żadnarmeria.